אודות העמותה

עמותת שירת הלב עוסקת בשיקום של צעירות בסיכון כולל נפגעות התעללות, ניצול וטראומה ומספקים בית חם לבנות שמסיבות שונות נזרקו לרחוב בחוסר כול, או שנפלטו ממשפחות הרוסות. אנו מעניקים לבנות סיוע רגשי ונעזרים בעובדים סוציאליים ואנשי מקצוע, קבוצות תמיכה וסדנאות שנותנים מענה לבעיותיהן בחום ובאהבה, מפנים אותן לצמיחה, השלמת לימודים והכשרה מקצועית, ומעודדים ומסייעים להן להשתלב בעבודה ובהתנדבות מועילה בחברה.

בקצרה:

פעילות שירת הלב החלה בקיץ 2016 עם דירה אחת ושלוש בנות. נכון להיום אנו שוכרים 8 דירות ברחבי ירושלים ובהן מתגוררות 25 צעירות. במהלך השנתיים הללו עזרנו לעוד כ-100 נערות בדרכים שונות החל מעזרה נפשית ורפואית, הכוונה ללימודים, מציאת עבודה וסידור מגורים, וכלה בסיוע בכל סידורי החתונה.

בישראל חיים כיום מעל כמליון בני נוער בגילאים 14-26, כרבע מהם חיים במצבי סיכון שונים. רבים מהם חסרים את הכלים הבסיסיים שיאפשרו להם להשתלב בחיי החברה הישראלית/חרדית ולחלק גדול מהם יש בעיות חברתיות, פסיכולוגיות, חינוכיות ואחרות. בדרך כלל הם עוזבים את הבית עקב מחלוקות עם ההורים והם נידונים בעל כורחם לחיי רחוב כפשוטו. במקרה הטוב הם חיים מהיד לפה ולעבודות דחק, ובמקרה הרע הם יורדים לפשע, גניבה, ולשימוש בסמים.

השותפים שלנו:

מתנדבים ומתנדבות שעוזרים לנו בתחומי שונים ומגוונים, תורמים נדיבים שעוזרים לנו באופן קבוע וכאלה שתרמו סכומים נכבדים באופן חד פעמי.

העתיד שלהן הוא העתיד שלנו 

נערים ונערות רבים גדלים ללא סביבה תומכת ומוצאים את עצמם בכיכרות וברחובות, שם הם מתדרדרים לעולם הפשע. חובת השעה על כל אחד ואחת מאתנו להציל כל בן ובת כאילו היה בן משפחתו ובשר מבשרו.

עמותת 'שירת הלב' בהנהגת הגב' יעל הורוביץ, החליטו ללכת צעד קדימה ולפתוח עבור בחורות מעל גיל 18 בית חם מתוך אמונה שכל בת שתינתן לה הזדמנות ראויה על-פי אישיותה וכישרונותיה תוכל לפתוח בחיים חדשים ולבנות את ביתה ועתידה. לשם כך הוכשר צוות אשר נותן מענה לבנות הן בליווי רגשי והן בייעוץ והכוונה ללימודי מקצוע ולמציאת עבודה מתאימה.

הבנות מתגוררות בדירות ששכרנו עבורן במרכז ירושלים. לכל דירה יש מדריכה ומספר פעמים בשבוע הבנות נפגשות לשיעורי תורה ואירועים חגיגיים. ב'שירת הלב' כל בת מקבלת יחס אוהב וחם כאילו הייתה יחידה בעולם.

ביחד עם הבנות אנו משקמים את הרגשת הערך העצמי שלהן, מכינים אותן לחיים ומעניקים להן את הסיכוי והאפשרויות לחיות את חייהן כנערות, כנשים וכאמהות על ידי כך שאנו מסייעים להן להשתלב בתוכניות להשלמת פערי הלימוד של השנים שהתבזבזו בשוטטות ברחובות, הכנה למבחנים פסיכוטכניים והוצאת תעודת בגרות והכשרה מקצועית.

במסגרת הפעילות שלנו אנחנו מכינים אותן לקחת אחריות על עצמן, לבחור בעצמן את אורח חייהן, ומעצימים את היכולות שלהן להתמודד עם דרישות הממסד ומסגרות של לימודים ועבודה ומעניקים להן כלים להשתלב בחיי המשפחה והחברה.

ההצלחה שלהן היא ההצלחה שלנו

הבית החם נפתח בחודש אדר ב' תשע"ו וכעבור זמן קצר ההשקעה הניבה פירות מתוקים. בחודשים הראשונים התקבלו 13 בנות ללימודי מקצוע ובמשך הזמן הן השתלבו במקום עבודה וכבר לא יחזרו לרחובות. 10 בנות מצאו את בן זוגן ובאו בברית הנישואין.

בכל יום מתקשרות בנות חדשות ששמעו מפה לאוזן על האפשרות לקבל סיוע ופתח לחיים חדשים ומבקשות ומתחננות להתקבל לבית החם של שירת הלב, אבל לצערנו אנו יכולים רק להעניק אוזן קשבת לבעיותיהן ולנסות לחזק אותן אבל מחוסר תקציב לשכירת דירות נוספות אנו נאלצים בצער רב לדחות אותן או לבקש מהן להחזיק מעמד עד שימצא פתרון לבעיותיהן.

לשם כך אנו פונים אליכם – לכל מי שמבין את צו השעה, ומבקשים מכל אחד לאמץ לו בת על ידי תרומה שתאפשר לנו לשכור עוד דירות ולממן את פעילות הבתים החמים.

רוצים לדבר איתנו?

(מלא\י את הפרטים הבאים ונחזור בהקדם)

    דילוג לתוכן